Latvijas stends Frankofonijas festivālā Frankfurtē.

By | 16/03/2022


Katru gadu ap 20. martu frankofonās valstis visā pasaulē rīko neskaitāmus kultūras pasākumus, cildinot franču valodu un tās daudzveidību. Frankofonijas festivāls apvieno 220 miljonus franču valodā runājošo visos 5 kontinentos un kalpo, lai svinētu kopīgu valodu, kā arī atklātu savas kultūras un reģionālās atšķirības un apmainītos ar idejām pāri visām robežām. Pēc Latvijas goda konsula Hesenes apgabalā Rīdigera fon Rozena kunga lūguma šogad Frankfurtes Latviešu biedrība šajā festivālā piedalīsies pirmo reizi ar informatīvu stendu par Latviju. Muzikāli Latviju pasākumā pārstāvēs mūziķes Laima Španheimere (kokle) un Laura Zariņa (vijole).

Kas ir frankofonija? Frankofonija ir starptautiska valstu kopiena, kurā apvienojušās valstis, kurās franču valoda ir valsts valoda vai tajā runā nozīmīga daļa valsts iedzīvotāju, vai franču valoda un kultūra ir atstājusi ievērojamas pēdas vietējā kultūrā. Latvija ir Starptautiskās Frankofonijas organizācijas (SFO) novērotājvalsts kopš 2008. gada. Šis statuss nodrošina gan divpusēju, gan daudzpusēju Latvijas un SFO valstu sadarbību. Daļa no saistībām, ko Latvija ir uzņēmusies kā SFO novērotājvalsts, ir franču valodas apguve un tās lietojuma veicināšana valsts pārvaldē. 

Frankofonijas festivāls notiks svētdien, 20. martā, no plkst. 15-17 Frankfurtes rātsnamā “Römer”. Pasākumā ieeja tikai ar ielūgumiem, ievērojot 3G-noteikumus. Lūdzu rakstiet uz frankfurteslatviesi@gmail.com, ja vēlaties apmeklēt pasākumu un saņemt kādu no ielūgumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *