Kora diriģente: Līga Bilinska


Frankfurtē dzīvojošais latviešu diriģents un pedagogs Marks Opeskins nodibināja latviešu sieviešu kori „Silava“ 2014. gadā.

Korī dzied ap divdesmit Frankfurtē un tās tuvumā dzīvojošās latvietes, kuras vieno vēlēšanās kopt savas dzimtenes ilgās un dzīvīgās dziedāšanas tradīcijas arī savā mītnes zemē. Kora repertuārā ir iekļautas ne tikai latviešu tautasdziesmas, bet arī klasiskā un garīgā kormūzika. To koris izpilda gan latviešu pasākumos un dievkalpojumos, gan kopīgos koncertos ar vācu koriem.

2018. gadā koris kopā ar vēl apm. 43.000 dalībniekiem no visas pasaules piedalījās XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos un sniedza solo koncertu 8. Eiropas salonā Hesenes federatīvās zemes kancelejā Vīsbādenē. Šiem neaizmirstamajiem pasākumiem sekoja vairākas uzstāšanās Frankfurtes kultūru parādē un reģionālos folkloras svētkos (Ofenbahā un Zulcbahā). No 2019. gada janvāra līdz 2023. gada vasarai kori diriģēja latviešu mūziķe, vijolniece un pedagoģe Laura Zariņa. Koris 2023. gada vasarā Zariņas vadībā piedalījās XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos Rīgā, Latvijā.

Kopš 2023. gada rudens kori diriģē dziedātāja, vokālā pedagoģe un diriģente Līga Bilinska.


Mēģinājumi notiek katru otro pirmdienu Hügelstraße 143, 60431 Frankfurt am Main.


Ja kāda sajutusi sevī vēlmi dziedāt un pievienoties korim, lūgums vērsties pie kora pārstāves Laimas Spanheimeres (laima_spanheimere[at]yahoo.de).

Korim var sekot sociālajos tīklos Instagram un Facebook.

Aicinām noskatīties mūsu 2021. gada nogalē ierakstīto Ērika Ešenvalda dziesmu “Kurpe”, korim sadarbojoties ar Frankfurtes operas solisti Zandu Švēdi un ar Tillman Suhr un Dārtas Spūles muzikālu pavadījumu: KURPE