Interaktīva lekcija “LATVIJAS CĪŅA AR KREMĻA DEZINFORMĀCIJU”.

By | 08/03/2022

Lekcijas ierakstu arī turpmāk var noskatīties portālā Facebook: https://fb.watch/dXQZGMShPs/

Dezinformācija pēdējā gada laikā un diemžēl jo īpaši pēdējo dienu laikā ir visapkārt un to nevar nepamanīt. 
Ja gada griezumā varam analizēt dezinformāciju sakarā ar Covid-19 izraisīto pandēmiju, tad pēdējo dienu laikā novērojam ļoti agresīvu Kremļa dezinformāciju saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.
Interaktīvajā lekcijā runāsim par to, kādus paņēmienus izmanto Covid-19 un jo īpaši Kremļa dezinformācijas izplatītāji, lai mūs mēģinātu apmuļķot. Lekcijas ietvaros apskatīsim arī jaunākos datus, cik liela Latvijas un Eiropas valstu sabiedrības daļa pavelkas uz dažādiem dezinformatoru apgalvojumiem.

Lekciju “Latvijas cīņa ar Kremļa dezinformāciju” vadīs lektors Mārtiņu Hiršs, ar kuru Frankfurtes Latviešu biedrība sadarbību iesāka 2021. gada Sabiedrības Integrācijas fonda finansētā projekta “(Ne)domā kritiski?!” ietvaros. Mārtiņš Hiršs ir Dr. cand politikas zinātnē un Ņujorkas Universitātes absolvents. Kopš 2015. gada strādā kā asociētais pētnieks Eiropas politikas analīzes centrā. Dibinājis un kopš 2012. gada Latvijā vada SkeptiCafe (www.skepticafe.lv) ar fokusu uz dezinformācijas pētīšanu un kritiskās domāšanas pasniegšanu sabiedrībai.

Lekcija notiks sestdien, 19. martā, plkst. 11.00 Saalbau “Ronneburg” mazajā zālē (Gelnhäuser Str. 2, 60435 Frankfurt am Main).
Dalībnieku skaits ierobežots, reģistrācija obligāta, rakstot: frankfurteslatviesi@gmail.com

Mārtiņa Hirša vadītā lekcija ir pirmais pasākums projekta “Frankfurte. Telpa diskusijai” ietvaros, ko Frankfurtes Latviešu biedrība realizē ar LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu ar mērķi veicināt Frankfurtes latviešu līdzdalību Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē, apgūstot dezinformācijas atpazīšanas prasmes un attīstot diskusiju kultūru. Projekta ietvaros kopumā tiks īstenotas trīs diskusijas, apvienojot interaktīvo lekciju lektora Mārtiņa Hirša vadībā un divas diskusijas, kuru tēmas tiks definētas, veicot aptauju starp klātesošajiem pirmās lekcijas dalībniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *