„Līgosim mēs šo naksniņu, kamēr rīta gaisma aust”

By | 04/06/2019

„Līgosim mēs šo naksniņu, kamēr rīta gaisma aust” – aicinām visu paaudžu līgotājus šogad tikties vietā ar latvisku gaisotni un svinēt vasaras saulgriežus! 

Līgo svētki šogad tiks svinēti sestdienā, 22.jūnijā, Frankfurtes pie Mainas priekšpilsētā Kronbergā (Hausverein Fritz Emmel e.V., Königsteiner Str. 33, 61476, Kronberg im Taunus)


 

PROGRAMMĀ:
SESTDIENA, 22. jūnijs


15:00 -16:00 Ierašanās, reģistrēšanās un iekārtošanās naktsmītnēs

16:00-18:00 Dažādas Līgo svētku riktes un kopīga gatavošanās svētkiem:
·      Pīrāgu cepšana,
·      siera siešana,
·      Līgo rīta zupas gatavošana,
·      vaiņagu vīšana (lūgums ņemt līdzi Jāņu zāles un zarus vaiņagu veidošanai),
·      papardes zieda veidošana,
·      Līgo ugunskura veidošana,
·      dažādas jautras un kustīgas aktivitātes Jāņu bērniem,
·      latvisko rūnu zīmēšana,
·      jāņtārpiņu veidošana,
·      kopīga svētku karoga veidošana u.c.

18:00 Ēšanas pauzīte

19:00-20:30 Teātra izrāde – Ādolfs Alunāns „Mucenieks un Muceniece” (Sabiles amatierteātris), izrādē piedalās Sabiles muzikanti grupa „SBL”, Frankfurtes latviešu deju kopa „Dimdari”.

20:30 Sākam grilēt – katrs pats sev ņem līdzi gaļu un ogles un citus grilēšanai nepieciešamos piederumus, uz vietas būs pieejami pāris grili, bet drīkst ņemt līdzi arī katrs pats savējo.

Būs arī konkurss par garšīgāko šašliku, tādēļ līdzi ņemam arī kādu lieku gaļas gabaliņu, ar ko pacienāt žūrijas komisiju!

Viss pārējais ēdiens tiks izvietots uz kopīga galda. Lūgums ēdienu sagatavot tā, lai to uzreiz varētu likt uz galda. Katrs pats ņem līdzi sev traukus, no kā ēst un dzert. Domāsim zaļi un tādēļ lūgums neņemt līdzi vienreizējos plastmasas šķīvjus un glāzes. Līdzi paņemtos traukus pasākuma vietā būs iespējams nomazgāt. Tāpat ņemam līdzi pledus, uz kuriem apsēsties, vai saliekamos krēslus un galdus, ja kādam ir vēlme.


22:00 Līgo ugunskura aizdegšana, vasaras saulgriežu uguns rituāls, līgošana, alus dzeršana un siera ēšana.
Piedalās: Frankfurtes jauktais koris, Frankfurtes latviešu sieviešu kora “Silava” dalībnieces.

23:00  Līgo zaļumballe
Muzicēs Sabiles muzikanti „SBL” no Latvijas, danču soļus ierādīs deju grupa “Jostas”:
·      Līgas un Jāņu daudzināšana,
·      skaistākā vaiņaga kronēšana,
·      gardākā šašlika kronēšana,
·      pikantais nakts skrējiens pretim papardes ziedam,
·      Līgu nešana kalnā,
·      Līgo nakts danču konkurss,
·      lustes līdz rīta gaismai,
·      saullēkta sagaidīšana.

00:15 Saulgriežu zīlēšanas stunda
SVĒTDIENA, 23. jūnijs

8:00-10:00 Brokastis un Līgo paģiru zupas baudīšana

11:00 dažādas jautras un kustīgas aktivitātes bērniem

13:00 laiks pusdienām

14:00-15:00 atvadīšanās un došanās mājup.– Svētkus vadīs un Līgo nakts lustes riktēs režisore un pasākumu vadītāja Ginta Traine ar komandu
– Svētku laikā darbosies Foto stūrītis.
– Ierašanās visiem ar groziņiem!
– Pasākumā laikā cienāsim ar putojošu aliņu no Latvijas, kā arī ar īstu Jāņus sieru! Tāpat varēsim kopīgi baudīt uz vietas ceptos pīrādziņus un Līgo rīta paģiru zupiņu!

 – Līdzi ņemam arī Jāņu zāles vaiņagiem, pagājušā gada vaiņagus, kā arī jebkuras lietas un priekšmetus, kurus sadedzinot īpašajā uguns rituālā, gribat atbrīvoties no kādām negatīvām un sliktām emocijām. Tāpat līdzi ņemam visu nepieciešamo grilēšanai, kā arī pledus, saliekamos krēslus un galdus, ja ir tāda vēlme.
– Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties latviešu alu un dažādus latviskus gardumus gan uz vietas baudīšanai, gan līdzi ņemšanai.
– Bārā par saprātīgām cenām būs arī čipsi, grauzdiņi, rasols un šašliks, ja kāds savējo būs aizmirsis mājās.
– Tāpat būs iespējams nopirkt vietējo cepēju kārumus. Tādēļ aicinām pieteikties ikvienu “vietējo ražotāju” vai “kaucmindieti”, kura vai kurš vēlētos piedāvāt tirdzniecībā kādus pašas gatavotus latviskus kārumus vai skaistuma lietas (lūgums sazināties ar Ilzi Timbari – 017661486372 vai timbari@gmail.com).


IEEJA PASĀKUMĀ – 20 eiro, Frankfurtes Latviešu biedrības biedriem – 17 eiro, bērniem līdz 16 gadiem ieeja bez maksas. 
Norēķināties par ieejas biļetēm iespējams, gan pārskaitot naudu uz biedrības kontu (tā kā vietu skaits ir ierobežots, tad šādi iespējams nodrošināties, ka noteikti tiksiet iekšā pasākumā), gan būs iespējams maksāt arī vakarā uz vietas (skaidrā naudā). Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot Ilzei Timbarei timbari@gmail.com!

NAKŠŅOŠANAS IESPĒJAS:
– 4-vietīgās vai 6-vietīgās istabiņās mājā (ar vakariņām (plkst. 18 sestdien), brokastīm un pusdienām otrā dienā – 35 eiro par gultasvietu (arī par bērniem). Segas un spilveni ir uz vietas, gultasveļu jāņem līdzi pašiem, guļammaisi nav atļauti). Vietu skaits ierobežots.
– Uz matračiem pa sešiem vai astoņiem vienā istabiņā (ar vakariņām, brokastīm un pusdienām otrā dienā) – 29 eiro. Matrači, segas un spilveni pieejami uz vietas, gultasveļa jāņem līdzi pašiem. Guļammaisi nav atļauti. Vietu skaits ierobežots.
– Līdzi paņemtās teltīs – 3,50 eiro no personas. WC un dušas nodrošinātas. Vietu skaits ierobežots.
– Iespējams doties mājās vai sameklēt kādu alternatīvu nakšņošanas vietu.

Par nakšņošanu gultās vai uz matračiem lūgums pārskaitīt naudu uz Frankfurtes Latviešu biedrības kontu līdz 7.jūnijam, iepriekš saskaņojot ar Ilzi Timbari, kas to vēl nav izdarījuši, (017661486372 vai timbari@gmail.com).

Frankfurtes Latviešu biedrības konts: Lettische Gesellschaft in Frankfurt e.V., Bank: Frankfurter Volksbank eG, IBAN: DE36 5019 0000 6600 9872 22, BIC: FFVBDEFF
Veicot pārskaitījumu, lūgums norādīt savu vārdu uzvārdu, par cik personām maksājat, kā arī norādīt vai maksājat par naktsmājām vai ieejas biļeti vai abiem kopā.Līdz pasākuma vietai iespējams nokļūt ar 261. autobusu no Bad Homburg, Oberursel, Kronberg vai Königstein, pietura: Falkensteiner Stock

Ģimenēm ar bērniem – ja pietiek spēks un laiks pirms vai pēc pasākuma, iespējams apmeklēt pavisam blakus esošo Opel Zoo. 2,6 km attālumā atrodas arī Waldschwimmbad Kronberg.
Jāņi 2019

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *