Anitas Vēliņas ekspresizstāde “Ziedu sajūtās” 21. aprīlī klubiņa ietvaros

By | 12/04/2017

21. aprīlī Frankfurtes latviešu klubiņa vakara ietvaros Anita Vēliņa ielūdz uz savu gleznu izstādi “Ziedu sajūtās” (Emmaus draudzes telpās, Alt-Eschersheim 22, Frankfurt-Eschersheim).

Gandrīz gadu Anita dzīvo Hofheimā pie Taunus kalniem kādā viesģimenē, palīdzot mājsaimniecības darbos, mācoties vācu valodu, iepazīstot dabu, kultūrvidi un Frankfurtes lieliskos muzejus. Brīvajā laikā arī glezno.

Šajā izstādē būs apskatāmi Anitas darbi par ziedu, dabas un sajūtu tēmām, kas radušās priecājoties par šīs puses skaisto dabu un dārziem. Izstādi ar līdzīgām noskaņām papildinās arī daži Latvijā tapušie darbi.

Anita ir dzimusi Alūksnes novada Liepnas pagastā, mācījusies Liepnas vidusskolā, absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, maģistra grādu mākslā ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā bet maģistra grādu pedagoģijā – Latvijas Universitātē. Lielākā darba dzīves daļa saistīta ar mākslas pedagoģiju, pirmā darba vieta – Rembates pamatskola Ogres pusē, tad kopā ar studiju biedru un vīru Ojāru Vēliņu daži gadi Liepnas vidusskolā un internātskolā.

1990. gadā Anita un Ojārs bijuši Alūksnes Mākslas skolas dibinātāji, kam joprojām velta savu radošo potenciālu. Kopš 2013. gada Mākslas skola, pateicoties Anitas un Ojāra iniciatīvai un daudzu cilvēku darbam, ieguvusi jaunu veidolu un atrodas, 18. gs. beigās celtajā Alūksnes Vecajā pilī, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas pašā ezera krastā. Ēkā veiksmīgi sadzīvo  senatnes elpa ar mūsdienīgām mākslas izglītības iespējām.

Jūnijā māksliniece un Mākslas pedagoģe Anita Vēliņa atgriezīsies atpakaļ Latvijā ar jaunām atziņām un pieredzi, uz kuru bija iedvesmojuši  slavenā  mākslinieka Mikelandželo teiktie vārdi, ka katram cilvēkam ik pa brīdim jāatkāpjas no sava darba, lai to spētu pa īstam novērtēt.

Māksliniece cer, ka spēs iepriecināt skatītājus ar saviem darbiem. Interesentiem būs iespējams tos arī iegādāties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *