Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas svinības Frankfurtē

By | 29/10/2023

Aicinām visus uz svētku koncertu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai 18. novembrī, plkst. 18.00,
Volkshaus Enkheim (Borsigallee 40, 60388 Frankfurte)!


Liels prieks, ka šogad Valsts svētku koncertā atkal piedalīsies un kopīgu programmu veidos visas Frankfurtes kopas: skoliņa “Zīļuks”, tautas deju kopa “Dimdari”, sieviešu koris “Silava”, jauktais koris “Mainas Balsis”, kā arī Eiropas skolas skolēni!
Svētku koncertā kopā ar koriem uzstāsies arī pasākuma īpašie viesi – muzikālais duets “Viņš un Viņa”, kuri pēc svētku koncerta no plkst. 20.30 uzstāsies pasākuma saviesīgajā daļā ar savu oriģinālmūziku.

Svētku pasākumā šogad viesosies Rīgas un Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores, lai informētu interesentus un atbildētu uz jautājumiem par remigrācijas iespejām.

Lūdzam uz pasākumu ierasties ar groziņiem/pirkstiņuzkodām kopīgajam galdam. Uz vietas darbosies bārs.
Ieeja svētku koncertā par ziedojumiem (vēlamais ziedojums 15€, ģimenēm (2 pieaugušie un bērni) – 25€).

FLB biedriem ieeja pasākumā par brīvu.
Lai ne tikai iegūtu atlaides uz pasākumiem, bet arī atbalstītu Frankfurtes Latviešu biedrības ikdienas darbu, aicinām ikvienu kļūt par biedrības biedru, aizpildot anketu un samaksājot attiecīgo gada biedra naudu (sākot no 15€).  

Par duetu “VIŅŠ un VIŅA”
Fred Hormain un Ilze Lejiņa


Franču saksofonists, multiinstrumentālists un komponists Freds Ormēns /Fred Hormain/ un latviešu saksofoniste un vijolniece Ilze Lejiņa mūs aizvilinās elektronikās mūzikas skaņu pasaulē, kas bagāta ar virtuozām improvizācijām. Koncertā skanēs gan Freda Ormēna oriģinālkompozīcijas, gan latviešu tautasdziesmu neparasti aranžējumi.
Vairāki saksofoni, ģitāra un vijole, kokle un birbīne, elektronika un balss – tas viss veidos neparastu programmu stīgām un saksofonam.

Mūziķu sadarbība aizsākās 2011. gadā ar nosaukumu „Viņš un Viņa”, ar mērķi koncertēt katrā Latvijas novadā. 2014. gadā duets izdeva disku ar šādu pašu nosaukumu „Viņš un Viņa”, kurā dzirdamas oriģināldziesmas, gan arī franču šansoni neordinārā skanējumā.

Franču mūziķis Freds Ormēns muzikālo profesionalitāti krājis, piedaloties daudzos projektos džeza, salsas, elektro un funk stilā gan Francijā, gan Eiropā. Par viņu saka — talantīgs un spontāns, improvizējot mūziķis jebkuru dzīves mirkli pārvērš maģiskā piedzīvojumā. Iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules albumā „Atkal mājās”, uzstājies kopā ar Maceo Parker bundzinieku Jamal ThomasCandy Dulfer iesildošās grupas sastāvā Luksemburgā, gan arī piedalījies mūzikas festivālos Latvijā, Krievijā, Beļģijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Bieži uzstājas zem pseidonīma Mister Goldhand.

Ilzi Lejiņu savukārt zinām kā vienu no pirmajām populārajām latviešu saksofonistēm Latvijā. Pabeigusi Madonas mūzikas skolu, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Ilze sevi pilnveidoja studijās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Nacionālajā mūzikas konservatorijā Montroijā Francijā. Muzicējot Rīgas saksofonu kvartetā, ieguvusi Lielo Mūzikas balvu, dibinājusi un vadījusi meiteņu saksofonu kvartetu n[ex]t. Ilze daudzus gadus bija saksofonu grupas koncertmeistare profesionālajā pūtēju orķestrī „Rīga”, spēlēja solo partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Operas orķestrī. Kā saksofona pasniedzēja strādājusi mūzikas skolās Francijā un Luksemburgā.

Dueta mājaslapa:www.vinsunvina.com
Facebook:https://www.facebook.com/VinsUnVina
Instagram:https://www.instagram.com/vins_un_vina
Youtube kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCE64Kly9Av9llVV7xhXH9FQ
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0sUYx3t4B83gd3zlw9pTEk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *