Latviešu autoru un ilustratoru veidotā izstāde “Zirgs” Frankfurtē.

By | 17/06/2022

No 12. jūlija līdz 1. septembrim Frankfurtes centrālajā bibliotēkā būs apskatāma 2018. gadā izveidotā ceļojošā latviešu autoru un ilustratoru veidotā izstāde “Zirgs”.

Izstāde “Zirgs” ir 20 latviešu autoru un 20 latviešu ilustratoru kopdarbs, uzrakstot stāstu par tēmu “Zirgs” un pēc tam šo stāstu ilustrējot. Izstāde tika veidota Boloņas grāmatu tirgum un ir jau pabijusi Londonā, Mančestrā, Ņūkāslā, Sunčonā un Gimpo (Koreja), Minhenbergā (Müncheberg) un Berlīnē.
Izstāde būs apskatāma Frankfurtes centrālajā bibliotēkā (Hasengasse 4, 60311 Frankfurt am Main) no 12. jūlija līdz 1. septembrim (ieeja bez maksas).

Aicinām visus interesentus uz izstādes atklāšanu pirmdien, 11. jūlijā, plkst. 19.30. Atklāšanas pasākumā piedalīsies LR vēstniece Inga Skujiņa, LR goda konsuls Rīdigers fon Rozens un Frankfurtes pilsētas vicemēre Eskandari-Grīnbergas kundze. Pēc atklāšanas runām un sieviešu kora “Silava” uzstāšanās visi apmeklētāji pie rabarberu dzirkstošā vīna glāzes būs aicināti apskatīt izstādi.

Sestdien, 16. jūlijā, uz izstādi tiek aicinātas visas ģimenes: Frankfurtes bibliotēkā viesosies latviešu ilustratore un viena no izstādes autorēm Gundega Muzikante, kura vadīs radošās darbnīcas “Brīvais zirgs”: 
Plkst. 14.00: darbnīca bērniem no 5 līdz 9 gadu vecumam – maģiska un spārnota zirdziņa veidošana no kartona. 
Plkst. 15.30: darbnīca jauniešiem un pieaugušajiem: īstas vai fantāziju vides veidošana, kur mitināties Brīvajam zirgam – šī darbnīca būs interesanta un paveicama no desmit gadu vecuma. 
Paralēli darbnīcām bērni varēs ne tikai apskatīt pašu izstādi, bet kopā gan latviešu, gan vācu valodā arī lasīt latviešu autoru grāmatas un noskatīties animācijas filmu Anetes Meleces grāmatai “Kiosks”.

Uz abām darbnīcām ir noteikts 20 dalībnieku limits un pieteikšanās ir obligāta, piesakoties pie Frankfurtes bibliotēkas. E-pasta adrese reģistrācijai: veranstaltungen.zentralbibliothek@stadtbuecherei.frankfurt.de
LŪDZU negaidiet ar reģistrāciju, jo darbnīca atvērta visiem interesentiem Frankfurtē un abas darbnīcas jau izsludinātas plašākai publikai Frankfurtes bibliotēkas mājas lapā.

Šīs izstādes ceļojumu uz Frankfurti finansiāli atbalsta platforma “Latvian Literature” un LR Ārlietu ministrija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *