Frankfurtē aizvadīta pirmā lekcija cikla “(Ne)domā?!” ietvaros.

By | 17/09/2021

11. septembrī Frankfurtē lektora Mārtiņa Hirša vadībā aizsākās lekciju cikls “(Ne)domā kritiski?!”. Ar šo projektu Frankfurtes Latviešu biedrība vēlas sniegt iespēju latviešu diasporai apgūt kritiskās domāšanas un dezinformācijas atpazīšanas prasmes, tā veicinot diasporas pilsonisko līdzdalību gan Latvijas, gan savas mītnes zemes sabiedriski politiskajā dzīvē. 

Lai aktīvi un kvalitatīvi iesaistītos sabiedriski politiskajā dzīvē, indivīdam ir jāspēj kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos pieejamā informācija. Bet vai mēs to spējam?

Atbildi uz šo jautājumu meklējām pirmajā lekcijā, kurā Mārtiņš Hiršs pievērsās tēmai “Dezinformācija un sociālie tīkli”. Tā aktualitāti ieguvusi tieši pandēmijas laikā, kad sabiedriskā dzīve klātienē nereti ir tikusi aizstāta ar sava veida “digitālu sabiedrisko dzīvi” un individuālās bailes par nezināmo ir devušas jaunu atspēriena punktu dezinformācijas izplatītājiem.

Lekcijā pasākuma dalībniekiem bija ne tikai iespēja uzzināt, kā informācija izplatās vai neizplatās sociālajos tīklos, bet to izmēģināt arī praktiski, kad izspēlējot “klusos telefonus” ar 14 pasākuma apmeklētājiem sākotnēji nodotā ziņa “telefona beigās” vairs nevienam nebija saprotama.

Lekcijā ik pa brīdim par mācību materiālu kļuva arī pašu dalībnieku viedtālruņi, kad bija jāver vaļā savas sociālo tīklu aplikācijas un jāanalizē, ar kāda veida informāciju mēs paši ikdienā dalāmies un kāda informācija mūs sasniedz, pat ja to paši apzināti negribam.

Mārtiņš Hiršs savā prezentācijā izmantoja arī viņa vadītās Skeptiskās Biedrības materiālus (www.skepticafe.lv) un aicina interesentus šos materiālus brīvi izmantot:

Lekciju cikla turpinājumā aicinām visus interesentus piedalīties trīs tiešsaistes lekcijās:
“Kas ir kritiskā domāšana?” (23. septembrī vietnē Zoom),
“Mēs visi pieļaujam domāšanas kļūdas” (30. septembrī vietnē Zoom),
“Kādēļ cilvēki tic sazvērestībām?” (7. oktobrī vietnē Zoom).

Lūdzam pieteikt savu dalību lekcijā, aizpildot reģistrācijas anketu: https://forms.gle/2bBNKrRHKpt7xgqo6
Saite uz Zoom-lekciju tiks nosūtīta pa e-pastu.Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *