Šogad Jāņus aicinām svinēt savos dārzos un tikai mazās grupās.

By | 17/06/2020

Pandēmijas izraisītās situācijas dēļ šogad nav iespējams publiski kopā svinēt Jāņus, jo šābrīža noteikumi Hesenē atļauj publiski tikties tikai līdz desmit personām.

Aicinām šogad Jāņus svinēt savos dārzos vai kaut kur pie dabas tikai ar tuvākajiem draugiem un radiem.

Priekšsvētku sajūtai iesakām sekojošu virtuālu tikšanos:

Virtuāla kopā sanākšana kopā ar fondu “Viegli” un Kartupeļa Lauka Radio – “Latviešu vakari. Saulgrieži.”, 19. jūnijā, plkst. 20.15 pēc Latvijas laika.
19. jūnijā 20:15 (GMT+3) mēs aicinām latviešus no visām pasaules malām pievienoties uz Kartupeļu Lauka Radio (KLR) organizēto otro “Latviešu vakaru” Zoom tiešsaistē.

Kopīgi sāksim gatavoties Saulgriežu vakaram  – apgūsim vienkāršas svētku receptes, spēlēsim prāta spēles, sadziedāsimies, sadejosimies un noslēgumā – KLR latviešu diskotēka ar DJ Artūru Pudānu. 
Šoreiz pasākuma veidotāji aicina izrotāt mājas un mūs pašus jau ar Jāņu zālēm – nesam dabu mājās iekšā – un galdā liekam pīrāgus un sieru! Nav vēl gatavi pīrāgi un siers? Tad tieši šajā vakarā uzzināsim, kā pagatavot pašam savu Jāņu sieru!

*Dalība pasākumā bez maksas, bet reģistrācija obligāta: https://ej.uz/LatviesuVakari2


Kad 1856. gadā Krišjānis Barons, Juris Alunāns un  Krišjānis Valdemārs kopā ar citiem jauniešiem sāka tikties “latviešu vakaros”, viņiem vēl nebija ne jausmas par to, cik nozīmīgas šīs tikšanās izvērtīsies nākotnē. “Jaunlatvieši” toreiz tika lietots gandrīz kā lamu vārds, bet jaunekļiem tīri labi iepatikās, jo viņu vienīgā pulcēšanās interese bija: “..vairāk turēties kopā, izrunāties par šām un tām lietām, kas mūsu tautai varētu derēt par prāta cilāšanu, un tādā modē mēs, latvieši, jo dienas varētu vairāk uz priekšu tapt.”

Notikumu rīko Kartupeļu Lauka Radio sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību “Saime” Štutgartē. 
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *